تبلیغات
امواج - در طلب توجه خاص خداوند

در طلب توجه خاص خداوند

تاریخ:جمعه 25 آذر 1390-09:00 ق.ظ

دل انسان فقط با یاد خدا آرمش پیدا میکند، چاره ای جز مراقبه و محاسبه نیست. بوسیله مراقبه میتوان از شرور آخرالزّمان در امان بود مراقبه یعنی بیش از آنکه مراقب اموالمان باشیم مراقب "خودمان" که برترین مخلوق خداییم، باشیم. آری، درنگ ما در این دنیا بسیار کوتاه است، همه مسافریم و بهترین توشه این سفر بسیار دور" تقوا" است. مراقب باشیم دنیا ما را از سعادت ابدی محروم نکند.با توکل، دعا، عمل صالح، تضرع و دعا.

قرآن کریم: قل ما یعبؤا بكم ربی لو لا دعاؤكم. بگو تا دعا نکنید خداوند به شما، توجه خاص نمیکند (سوره فرقان 77)

دستورالعمل حضرت امام صادق (علیه السلام):

1. در شگفتم از کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر"حَسبُنااللهُ ونِعمَ الوکیل" پناه نمی¬برد!
 2. در شگفتم از کسی که اندوهگین است، چگونه به ذکر "لا اله الا انت، سُبحانَک اِنّی کُنتُ من الظّالمین" پناه نمی برد!
3. در شگفتم از کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر "اُفَوِّضُ اَمری الی الله، اِنََّ اللهَ بصیرٌ بالعباد" پناه نمی برد!
4. در شگفتم از کسی که طالب دنیا و زیباییهای دنیاست، چگونه به ذکر "ما شاءَاللهُ لا قُوّة الا بالله" پناه نمی برد! (پایان حدیث)

برای نتیجه گرفتن، باید مدتی، مثلا چهل روز (و گاه تا یك سال یا بیشتر) با توجه بر ذکر مداومت داشت، مانند آنکه روزی مثلا هزار بار آن را با زبان و قلب بگوید وعملش مطابق با مقتضای ذکر شود؛ نه آنکه طوری عمل کند که با حقیقت ذکر منافات داشته باشد. البته ذکر خدا در هر حال اثر دارد. هنگام دعا نباید دیگران را فراموش کرد. چرا كه دعا در حق دیگران بسیار بیشتر از دعا برای خویشتن تأثیر گذار در حق خود است. یقین داشته باشید که به مطلوب مرضی خدا میرسید و دعایتان مستجاب میشود. انشاءالله.نوع مطلب : فرهنگی  مذهبی 

Admin Logo
themebox Logo